åretruntdäcket AllSeasonExpert 3 är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 255/40-R21. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för AllSeasonExpert 3.
AllSeasonExpert 3 är ett åretruntdäck med diametern 21". Med åretruntdäcket AllSeasonExpert 3 får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 102 mm. Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Vill du även köpa nya 21"-fälgar som passar till AllSeasonExpert 3? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 780 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | AllSeasonExpert 3 |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4024068007111 |
Detta vinterdäck från , kallat WinterContact 8 S, har däckbeteckningen 255/40-R21.
Vinterdäck från med modellnamnet Pilot Alpin 5 och däckbeteckningen 255/40-R21.
Vinterdäcket WinterContact TS 870 P har en däckbeteckning som är 255/40-R21. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 255/40-R21 och modellnamnet P Zero PZ4 SC.