har valt att kalla detta åretruntdäck med däckbeteckningen 255/40-R21 för All Season-Grip 2. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet All Season-Grip 2.
All Season-Grip 2 är ett åretruntdäck med en diameter på 21". åretruntdäcket All Season-Grip 2 har en bredd som är 255 mm och en däcksida med en höjd på cirka 102 mm (40% av däckets bredd). Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Behöver du även 21"-fälgar till åretruntdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 862 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | All Season-Grip 2 |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4024067005873 |
åretruntdäcket All Season-Grip har en däckbeteckning som är 225/55-R18. Däcket kommer från .
åretruntdäcket All Season-Grip från med däckbeteckningen 215/65-R16.
åretruntdäcket All Season-Grip 2 från med däckbeteckningen 255/40-R20.
Detta vinterdäck från , kallat WinterContact 8 S, har däckbeteckningen 255/40-R21.