Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 255/40-R21. Advantage 2, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Advantage 2 är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 21". Här har du ett sommardäck från som är 255 brett och med en profil på 102 mm. Med ett hastighetsindex på Y är Advantage 2 ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för Advantage 2. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 154 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 3528709453899 |
Sommardäcket SportContact 6 har en däckbeteckning som är 255/40-R21. Däcket kommer från .
Sommardäcket EcoContact 6Q från med däckbeteckningen 255/40-R21.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Roadhawk 2. Däcket har däckbeteckningen 255/40-R21.
har tagit fram detta sommardäck med namnet P Zero PZ4 SC. Däcket har däckbeteckningen 255/40-R21.