Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 255/45-R18. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för CrossClimate 3.
Detta åretruntdäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck har en bredd på 255 mm och har en profil som är ungefär 115 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Komplettera CrossClimate 3 med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 715 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 255/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 3528705633066 |
CrossClimate 2 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 255/45-R18.
Ett sommardäck från . Turanza 6 har däckbeteckningen 255/45-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/45-R18.
Sommardäcket Premitra 6 har en däckbeteckning som är 255/45-R18. Däcket kommer från .