Seasonproof 2 är ett åretruntdäck som passar bilar med däckbeteckningen 255/45-R18. Seasonproof 2, som detta åretruntdäck heter, är ett åretruntdäck från .
Detta åretruntdäck passar på fälgar som har en diameter på 18". åretruntdäcket Seasonproof 2 har en bredd som är 255 mm och en däcksida med en höjd på cirka 115 mm (45% av däckets bredd). Seasonproof 2 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Seasonproof 2 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Seasonproof 2? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 808 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Seasonproof 2 |
| Däckbeteckning | 255/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 6419440738895 |
åretruntdäcket Seasonproof 2 har en däckbeteckning som är 255/45-R19. Däcket kommer från .
Seasonproof 2 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 235/55-R17.
Seasonproof 1 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 255/40-R19.
Ett sommardäck från . Turanza 6 har däckbeteckningen 255/45-R18.