Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 255/45-R19 till din bil. åretruntdäcket Quadraxer 3 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Detta åretruntdäck från passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Quadraxer 3 har en bredd på 255 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 115 mm. Hastighetsindexet för Quadraxer 3 är W. Detta innebär att Quadraxer 3 är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Behöver du även 19"-fälgar till åretruntdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 426 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Quadraxer 3 |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 3528707609076 |
åretruntdäcket Quadraxer 3 från med däckbeteckningen 245/45-R18.
åretruntdäcket Quadraxer 3 från med däckbeteckningen 255/40-R19.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Quadraxer 3. Däcket har däckbeteckningen 255/35-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Primacy 4 och däckbeteckningen 255/40-R19.