Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 255/45-R19. Detta -däck är av modellen Cinturato P7 All Season.
Cinturato P7 All Season passar på fälgar med en diameter på 19". åretruntdäcket Cinturato P7 All Season har en bredd som är 255 mm och en däcksida med en höjd på cirka 115 mm (45% av däckets bredd). Cinturato P7 All Season är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Komplettera Cinturato P7 All Season med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 034 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Cinturato P7 All Season |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 8019227410389 |
Sommardäck från med modellnamnet Cinturato P7 All Season och däckbeteckningen 255/40-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 225/45-R19 och modellnamnet Cinturato P7 All Season Run Flat.
Cinturato P7 All Season Run Flat är ett sommardäck med däckmärkningen 225/45-R19.
Detta sommardäck från , kallat Cinturato P7 All Season Run Flat, har däckbeteckningen 225/45-R18.