Detta sommardäck från har däckmärkningen 255/45-R19. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för Pilot Sport EV.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 255 mm och har en profil som är ungefär 115 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Pilot Sport EV är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Pilot Sport EV då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 770 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Pilot Sport EV |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 3528707599056 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Pilot Sport EV. Däcket har däckbeteckningen 255/45-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 255/45-R19 och modellnamnet Advan Sport EV V108.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Victra Sport EV. Däcket har däckbeteckningen 255/45-R19.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/45-R19.