Detta vinterdäck från har däckmärkningen 255/45-R19. har valt att kalla denna modell av vinterdäck för UltraGrip Ice 2+.
UltraGrip Ice 2+ passar på fälgar med en diameter på 19". Detta vinterdäck har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 115 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Med detta vinterdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 19"-fälgar till dina UltraGrip Ice 2+? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 269 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | UltraGrip Ice 2+ |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4038526343802 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 255/45-R19 och modellnamnet UltraGrip Ice 3.
Ett vinterdäck från . UltraGrip Ice 2+ har däckbeteckningen 255/45-R19.
Vinterdäck med däckbeteckningen 255/45-R19 och modellnamnet Ice Guard IG65.
Vinterdäcket UltraGrip Ice 3 från med däckbeteckningen 235/55-R18.