Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 255/50-R19. CrossClimate 3 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Här har du ett åretruntdäck från som är 255 brett och med en profil på 128 mm. CrossClimate 3 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Vill du även köpa nya 19"-fälgar som passar till CrossClimate 3? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 399 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 255/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 3528705825485 |
Sommardäck från med modellnamnet Ventus S1 Evo 3 EV K127E och däckbeteckningen 255/50-R19.
EcoContact 6Q - Ett sommardäck med däckmärkningen 255/50-R19.
Ett åretruntdäck från . AllSeasonContact 2 har däckbeteckningen 255/50-R19.
Detta sommardäck från , kallat EcoContact 6Q, har däckbeteckningen 255/50-R19.