Detta åretruntdäck från har däckmärkningen 255/50-R19. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet CrossClimate 3.
CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 19". åretruntdäcket CrossClimate 3 har en bredd som är 255 mm och en däcksida med en höjd på cirka 128 mm (50% av däckets bredd). Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för CrossClimate 3. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 648 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 255/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 3528706125324 |
Detta sommardäck från , kallat ProTech NewGen, har däckbeteckningen 255/50-R19.
Sommardäcket Proxes Sport 2 från med däckbeteckningen 255/50-R19.
RainSport 5 - Ett sommardäck med däckmärkningen 255/50-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Advan Sport (V107). Däcket har däckbeteckningen 255/50-R19.