EcoContact 7 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 255/50-R20. har valt att kalla denna modell av sommardäck för EcoContact 7.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Detta sommardäck har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 128 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper EcoContact 7. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 572 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoContact 7 |
| Däckbeteckning | 255/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 4019238990829 |
Sommardäcket EcoContact 6 har en däckbeteckning som är 255/50-R20. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat EcoContact 6, har däckbeteckningen 255/50-R20.
Vinterdäck från med modellnamnet WinterContact TS 870 P och däckbeteckningen 255/50-R20.
PremiumContact C är ett sommardäck med däckmärkningen 255/50-R20.