Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 255/55-R18. Sommardäcket du nu tittar på kallar för N Fera Sport SUV.
Detta sommardäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Sommardäcket är 255 mm brett med en profil på 140 mm. N Fera Sport SUV har hastighetsindex Y, vilket innebär att N Fera Sport SUV är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till N Fera Sport SUV.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 499 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera Sport SUV |
| Däckbeteckning | 255/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
Ett sommardäck från . N Fera Sport SUV har däckbeteckningen 255/55-R18.
Sommardäck från med modellnamnet N Fera RU1 och däckbeteckningen 255/55-R18.
Sommardäcket N Fera Sport från med däckbeteckningen 255/50-R21.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/50-R20.