Optimo K406 är ett däck från som har däckbeteckningen 255/60-R18. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Optimo K406.
Med en diameter på 18" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. sommardäcket Optimo K406 är 255 mm brett och en profil på 153 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till Optimo K406.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 130 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Optimo K406 |
| Däckbeteckning | 255/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 8808563266862 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet NPriz RH7. Däcket har däckbeteckningen 255/60-R18.
Vinterdäcket ContiWinterContact TS 830P har en däckbeteckning som är 255/60-R18. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 225/45-R18 och modellnamnet Optimo K415.
Detta sommardäck från , kallat Optimo K415, har däckbeteckningen 235/50-R18.