har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 265/35-R18 för Interstellar. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Interstellar.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Sommardäcket är 265 mm brett med en profil på 93 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Behöver du 18"-fälgar till dina Interstellar? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 785 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Interstellar |
| Däckbeteckning | 265/35-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 93 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 6959956792412 |
Interstellar är ett sommardäck med däckmärkningen 265/30-R19.
Ett sommardäck från . SportContact 7 har däckbeteckningen 265/35-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 265/35-R18 och modellnamnet Victra Sport 5.
Ett sommardäck från . P Zero har däckbeteckningen 265/35-R18.