SportContact 7 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 265/35-R21. Sommardäcket SportContact 7 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
SportContact 7 är ett sommardäck med en diameter på 21". Med sommardäcket SportContact 7 får du ett däck som är 265 mm brett och har en profil på 93 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Spara pengar och köp med nya 21"-fälgar samtidigt som du köper SportContact 7. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 815 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SportContact 7 |
| Däckbeteckning | 265/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 93 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
Sommardäck från med modellnamnet SportContact 7 och däckbeteckningen 265/35-R21.
Sommardäcket SportContact 7 från med däckbeteckningen 265/35-R21.
har tagit fram detta sommardäck med namnet SportContact 7. Däcket har däckbeteckningen 265/40-R21.
Ett sommardäck från . SportContact 7 har däckbeteckningen 265/40-R21.