CrossClimate 3 har en däckbeteckning som lyder 265/40-R22. CrossClimate 3, som detta åretruntdäck heter, är ett åretruntdäck från .
Med en diameter på 22" är detta åretruntdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. åretruntdäcket CrossClimate 3 är 265 mm brett och en profil på 106 mm. CrossClimate 3 har hastighetsindex W, vilket innebär att CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 22"-fälgar till CrossClimate 3.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 441 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 265/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
| EAN | 3528709770446 |
åretruntdäck från med modellnamnet BluEarth-4S AW21 och däckbeteckningen 265/40-R22.
Vinterdäck från med modellnamnet WinterContact TS 870 P och däckbeteckningen 265/40-R22.
Sommardäcket Sportnex AS-2+ har en däckbeteckning som är 285/35-R22. Däcket kommer från .
Advan Sport EV V108 är ett sommardäck med däckmärkningen 285/35-R22.