Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/45-R19 till din bil. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Ventus S1 Evo Z K129.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 265 mm och har en profil som är ungefär 119 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Komplettera Ventus S1 Evo Z K129 med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 785 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus S1 Evo Z K129 |
| Däckbeteckning | 265/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 8808563447100 |
Ventus S1 Evo Z K129 är ett sommardäck med däckmärkningen 265/35-R19.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 295/35-R20.
Ett sommardäck från . Ventus S1 Evo Z K129 har däckbeteckningen 295/40-R19.
Ventus S1 Evo Z K129 - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R19.