Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 265/45-R20 till din bil kan detta däck från vara något för dig. Vinterdäcket Blizzak LM 005 är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 20" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Vinterdäcket Blizzak LM 005 har en bredd som är 265 mm och en däcksida med en höjd på cirka 119 mm (45% av däckets bredd). Med detta vinterdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för Blizzak LM 005. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 448 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blizzak LM 005 |
| Däckbeteckning | 265/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 265/45-R20.
Blizzak LM 005 är ett vinterdäck med däckmärkningen 265/40-R20.
Vinterdäcket Blizzak LM 005 från med däckbeteckningen 265/35-R20.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 265/40-R20.