Sommardäcket Sportnex AS-3 är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 265/45-R21. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för Sportnex AS-3.
Sportnex AS-3 är ett sommardäck med diametern 21". Detta däck är 265 mm brett och har samtidigt en profil på 119 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Sportnex AS-3 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Sportnex AS-3 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Vill du även köpa nya 21"-fälgar som passar till Sportnex AS-3? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 628 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Sportnex AS-3 |
| Däckbeteckning | 265/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 4711510461187 |
Primacy Tour A/S är ett sommardäck med däckmärkningen 265/45-R21.
Sommardäck med däckbeteckningen 265/45-R21 och modellnamnet Proxes Sport 2.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 265/45-R21.
Detta sommardäck från , kallat Advan Sport (V107), har däckbeteckningen 265/45-R21.