Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/50-R19 till din bil. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för CrossClimate 3.
CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Detta däck är 265 mm brett och har samtidigt en profil på 133 mm. Profilen motsvarar 50% av däckets bredd. CrossClimate 3 klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Behöver du 19"-fälgar till dina CrossClimate 3? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 778 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 265/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 3528706197635 |
Detta åretruntdäck från , kallat AllSeasonContact 2, har däckbeteckningen 265/50-R19.
åretruntdäcket CrossClimate 3 har en däckbeteckning som är 265/50-R20. Däcket kommer från .
har tagit fram detta sommardäck med namnet ContiSportContact 5 SSR. Däcket har däckbeteckningen 315/35-R20.
Turanza All season 6 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 275/45-R21.