åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 265/60-R18. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för Turanza All season 6.
Turanza All season 6 är ett åretruntdäck med en diameter på 18". åretruntdäcket Turanza All season 6 är 265 mm brett och en profil på 159 mm. Med ett hastighetsindex på V är Turanza All season 6 ett åretruntdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 999 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Turanza All season 6 |
| Däckbeteckning | 265/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 3286348025722 |
Sommardäck från med modellnamnet Proxes Sport 2 och däckbeteckningen 265/60-R18.
Vinterdäcket Blizzak 6 från med däckbeteckningen 265/60-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Proxes Sport 2 och däckbeteckningen 265/60-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 265/65-R18.