Däckbeteckningen för detta vinterdäck från är 275/35-R19. Winter Sport 5 är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Däcket har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 96 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Winter Sport 5 har hastighetsindex V, vilket innebär att Winter Sport 5 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för Winter Sport 5. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 357 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winter Sport 5 |
| Däckbeteckning | 275/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 96 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 5452000598585 |
Ett vinterdäck från . Winter Sport 5 har däckbeteckningen 275/35-R19.
Vinterdäcket Winter Sport 5 har en däckbeteckning som är 275/35-R19. Däcket kommer från .
Vinterdäck från med modellnamnet P Zero Winter Run Flat och däckbeteckningen 275/35-R19.
Ett vinterdäck från . Winter har däckbeteckningen 275/35-R19.