P Zero PZ5 är ett däck från som har däckbeteckningen 275/35-R19. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet P Zero PZ5.
Detta -däck har en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 275 mm och har en profil som är ungefär 96 mm. Profilmåttet motsvarar 35% av däckets bredd. P Zero PZ5 har hastighetsindex Y, vilket innebär att P Zero PZ5 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Komplettera P Zero PZ5 med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 097 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 275/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 96 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 8019227457254 |
Sommardäcket P Zero PZ5 från med däckbeteckningen 275/35-R20.
har tagit fram detta sommardäck med namnet P Zero PZ5. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet P Zero PZ5. Däcket har däckbeteckningen 255/35-R19.
Ett sommardäck från . P Zero PZ5 har däckbeteckningen 255/35-R19.