åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 275/35-R21. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för AllSeasonContact 2.
Detta åretruntdäck passar på fälgar som har en diameter på 21". Här har du ett åretruntdäck från som är 275 brett och med en profil på 96 mm. AllSeasonContact 2 klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 21"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 493 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | AllSeasonContact 2 |
| Däckbeteckning | 275/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 96 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4019238643978 |
Detta vinterdäck från , kallat WinterContact 8 S, har däckbeteckningen 275/35-R21.
Winter i*cept evo3 W330 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 275/35-R21.
Detta åretruntdäck från , kallat BluEarth-4S AW21, har däckbeteckningen 275/35-R21.
Ett vinterdäck från . BluEarth-Winter (V906) har däckbeteckningen 275/35-R21.