SP Sport Maxx GT RunFlat är ett däck från som har däckbeteckningen 275/40-R18. SP Sport Maxx GT RunFlat är ett sommardäck i utbudet av däck från .
SP Sport Maxx GT RunFlat är ett sommardäck med en diameter på 18". sommardäcket SP Sport Maxx GT RunFlat är 275 mm brett och en profil på 110 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Behöver du 18"-fälgar till dina SP Sport Maxx GT RunFlat? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 093 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SP Sport Maxx GT RunFlat |
| Däckbeteckning | 275/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 3188649804139 |
Sommardäck från med modellnamnet SP Sport Maxx GT RunFlat och däckbeteckningen 275/30-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/40-R19.
SP Sport Maxx GT RunFlat - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/50-R18.
SP Sport Maxx GT RunFlat är ett sommardäck med däckmärkningen 245/35-R20.