Detta sommardäck från har däckmärkningen 275/45-R19. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för EcoContact 7 S.
Detta sommardäck från passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. sommardäcket EcoContact 7 S är 275 mm brett och en profil på 124 mm. Med ett hastighetsindex på V är EcoContact 7 S ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du 19"-fälgar till dina EcoContact 7 S? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 205 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoContact 7 S |
| Däckbeteckning | 275/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 4019238321760 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 275/45-R19 och modellnamnet WinterContact TS 860 S.
Ett vinterdäck från . iON i*cept (IW01) har däckbeteckningen 275/45-R19.
Vinterdäcket WinterContact TS 860 S från med däckbeteckningen 275/45-R19.
iON i*cept (IW01) - Ett vinterdäck med däckmärkningen 275/45-R19.