har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 275/45-R20 för ICE ACTIVA 2. Vinterdäcket du nu tittar på kallar för ICE ACTIVA 2.
ICE ACTIVA 2 är ett vinterdäck med en diameter på 20". Detta vinterdäck har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 124 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. ICE ACTIVA 2 har hastighetsindex T, vilket innebär att ICE ACTIVA 2 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 947 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ICE ACTIVA 2 |
| Däckbeteckning | 275/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 4718022016157 |
Vinterdäcket WINTERPEAK F-ICE 1 från med däckbeteckningen 275/45-R20.
Vinterdäck med däckbeteckningen 275/45-R20 och modellnamnet Ice Guard IG65.
Vinterdäcket Ice Guard IG65 från med däckbeteckningen 275/45-R21.
Vinterdäcket IceContact 3 har en däckbeteckning som är 275/45-R20. Däcket kommer från .