Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 275/45-R20 till din bil. Detta -däck är av modellen Viking Contact 7.
Detta -däck har en diameter på 20". Vinterdäcket är 275 mm brett med en profil på 124 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för Viking Contact 7. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 292 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Viking Contact 7 |
| Däckbeteckning | 275/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 4019238401370 |
Viking Contact 7 är ett vinterdäck med däckmärkningen 255/55-R20.
Detta vinterdäck från , kallat Viking Contact 7, har däckbeteckningen 275/45-R21.
Vinterdäck med däckbeteckningen 275/50-R20 och modellnamnet Viking Contact 7.
Vinterdäck med däckbeteckningen 275/40-R22 och modellnamnet Viking Contact 7.