Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/30-R21 till din bil. har valt att kalla denna modell av vinterdäck för WinterContact TS 860 S.
Med en diameter på 21" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med vinterdäcket WinterContact TS 860 S får du ett däck som är 285 mm brett och har en profil på 86 mm. Med detta vinterdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för WinterContact TS 860 S. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 564 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | WinterContact TS 860 S |
| Däckbeteckning | 285/30-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 5942741085159 |
WinterContact TS 860 S - Ett vinterdäck med däckmärkningen 285/30-R21.
Vinterdäcket WinterContact TS 860 S har en däckbeteckning som är 285/30-R22. Däcket kommer från .
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R21.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 285/30-R21.