Blizzak 6 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 285/30-R22. Vinterdäcket du nu tittar på kallar för Blizzak 6.
Blizzak 6 är ett vinterdäck med diametern 22". Här har du ett vinterdäck från som är 285 brett och med en profil på 86 mm. Hastighetsindex W som Blizzak 6 har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Komplettera Blizzak 6 med matchande 22"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 815 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blizzak 6 |
| Däckbeteckning | 285/30-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 3286342894010 |
Vinterdäcket WinterContact TS 860 S har en däckbeteckning som är 285/30-R22. Däcket kommer från .
Vinterdäck från med modellnamnet Winter i*cept evo² (W320) och däckbeteckningen 285/30-R22.
P Zero Winter - Ett vinterdäck med däckmärkningen 285/30-R22.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet UltraGrip Performance 3. Däcket har däckbeteckningen 285/30-R22.