Advan Sport (V107) är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 285/40-R19. Sommardäcket Advan Sport (V107) är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 285 mm och har en profil som är ungefär 114 mm. Profilmåttet motsvarar 40% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till Advan Sport (V107).
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 479 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Advan Sport (V107) |
| Däckbeteckning | 285/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 4548515045315 |
Sommardäck med däckbeteckningen 285/40-R23 och modellnamnet Advan Sport (V107).
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Advan Sport (V107). Däcket har däckbeteckningen 255/50-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 285/30-R19 och modellnamnet Advan Sport (V107).