Ultra Grip Arctic 2 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 285/40-R20. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för Ultra Grip Arctic 2.
Detta -däck har en diameter på 20". Däcket har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 114 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Med detta vinterdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 058 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ultra Grip Arctic 2 |
| Däckbeteckning | 285/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 4038526068873 |
Detta vinterdäck från , kallat Ultra Grip Arctic 2, har däckbeteckningen 245/40-R20.
Vinterdäcket Ultra Grip Arctic 2 har en däckbeteckning som är 235/40-R19. Däcket kommer från .
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/40-R19 och modellnamnet Ultra Grip Arctic 2.
Vinterdäck från med modellnamnet Ultra Grip Arctic 2 och däckbeteckningen 245/40-R18.