CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som passar bilar med däckbeteckningen 285/40-R20. CrossClimate 3, som detta åretruntdäck heter, är ett åretruntdäck från .
Detta åretruntdäck från passar på 20"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. åretruntdäcket CrossClimate 3 har en bredd som är 285 mm och en däcksida med en höjd på cirka 114 mm (40% av däckets bredd). Med ett hastighetsindex på W är CrossClimate 3 ett åretruntdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för CrossClimate 3. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 306 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 285/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 3528704281220 |
Sommardäcket Pilot Sport EV från med däckbeteckningen 285/40-R20.
EcoContact 6Q - Ett sommardäck med däckmärkningen 285/40-R20.
EcoContact 6Q är ett sommardäck med däckmärkningen 285/40-R20.
CrossClimate 3 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 235/65-R17.