Detta sommardäck från har däckmärkningen 285/45-R22. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Nex-1.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 22". Sommardäcket Nex-1 har en bredd som är 285 mm och en däcksida med en höjd på cirka 128 mm (45% av däckets bredd). Hastighetsindexet för Nex-1 är Y. Detta innebär att Nex-1 är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Vill du även köpa nya 22"-fälgar som passar till Nex-1? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 675 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Nex-1 |
| Däckbeteckning | 285/45-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 4711510460494 |
Sommardäcket PremiumContact 6 har en däckbeteckning som är 285/45-R22. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 285/45-R22 och modellnamnet Primacy All Season.
Sommardäck med däckbeteckningen 285/45-R22 och modellnamnet EcoContact 6Q.
Detta sommardäck från , kallat PremiumContact 6, har däckbeteckningen 285/45-R22.