Detta sommardäck från har däckmärkningen 295/40-R19. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för SportContact 7.
SportContact 7 är ett sommardäck med diametern 19". Detta däck är 295 mm brett och har samtidigt en profil på 118 mm. Profilen motsvarar 40% av däckets bredd. SportContact 7 klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Spara pengar och köp med nya 19"-fälgar samtidigt som du köper SportContact 7. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 377 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SportContact 7 |
| Däckbeteckning | 295/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
Sommardäck från med modellnamnet SportContact 7 och däckbeteckningen 295/40-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 295/35-R23 och modellnamnet SportContact 6.
Detta sommardäck från , kallat SportContact 7, har däckbeteckningen 295/30-R24.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 295/35-R22.