Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 295/40-R21 till din bil kan detta däck från vara något för dig. har valt att kalla denna modell av sommardäck för N Fera Sport.
N Fera Sport är ett sommardäck med diametern 21". Däcket har en bredd på 295 mm och en profil på cirka 118 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 21"-fälgar till N Fera Sport.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 655 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera Sport |
| Däckbeteckning | 295/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 8807622234385 |
Pilot Sport EV - Ett sommardäck med däckmärkningen 295/40-R21.
Sommardäcket Proxes Sport 2 har en däckbeteckning som är 295/40-R21. Däcket kommer från .
Proxes Sport 2 är ett sommardäck med däckmärkningen 295/40-R21.
Sommardäck från med modellnamnet ContiSportContact 5 och däckbeteckningen 295/40-R21.