Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 305/30-R21 till din bil. Vinterdäcket du nu tittar på kallar för Pilot Alpin 5.
Pilot Alpin 5 är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 21". Här har du ett vinterdäck från som är 305 brett och med en profil på 92 mm. Med ett hastighetsindex på W är Pilot Alpin 5 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Pilot Alpin 5. Mer information om passande 21"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 806 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Pilot Alpin 5 |
| Däckbeteckning | 305/30-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 305 mm |
| Profil | 92 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 3528703100867 |
Ett vinterdäck från . Pilot Alpin 5 har däckbeteckningen 305/30-R21.
Pilot Alpin 5 är ett vinterdäck med däckmärkningen 305/30-R21.
Vinterdäck med däckbeteckningen 305/30-R21 och modellnamnet Pilot Alpin 5.
Winter 270 SottoZero Serie II är ett vinterdäck med däckmärkningen 305/30-R21.