Ventus evo K137 är ett däck från som har däckbeteckningen 305/35-R19. Sommardäcket Ventus evo K137 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Ventus evo K137 är ett sommardäck med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 305 mm och har en profil som är ungefär 107 mm. Profilmåttet motsvarar 35% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Ventus evo K137 är Y. Detta innebär att Ventus evo K137 är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Komplettera Ventus evo K137 med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 463 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 305/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 305 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
| EAN | 8808563644578 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ventus evo K137. Däcket har däckbeteckningen 305/35-R20.
Advan A052A - Ett sommardäck med däckmärkningen 305/35-R19.
Sommardäcket Ventus S1 Evo Z K129 från med däckbeteckningen 305/35-R20.
Detta sommardäck från , kallat Ventus S1 Evo 3 K127, har däckbeteckningen 305/35-R20.