Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 315/35-R21. , som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för BluEarth-Winter (V905).
BluEarth-Winter (V905) är ett vinterdäck med en diameter på 21". BluEarth-Winter (V905) har en bredd på 315 mm och en profil som motsvarar 35% av däckets bredd, det vill säga cirka 110 mm. Med detta vinterdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för BluEarth-Winter (V905). Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 307 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | BluEarth-Winter (V905) |
| Däckbeteckning | 315/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 315 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 315/35-R21 och modellnamnet BluEarth-Winter (V905).
Detta vinterdäck från , kallat BluEarth-Winter (V906), har däckbeteckningen 315/35-R21.
Vinterdäcket Advan Winter V907 har en däckbeteckning som är 315/35-R21. Däcket kommer från .
BluEarth-Winter (V905) - Ett vinterdäck med däckmärkningen 315/35-R20.