Detta sommardäck från har däckmärkningen 325/25-R21. Sommardäcket Ventus S1 Evo 3 K127 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 21". Sommardäcket Ventus S1 Evo 3 K127 har en bredd som är 325 mm och en däcksida med en höjd på cirka 81 mm (25% av däckets bredd). Hastighetsindex Y som Ventus S1 Evo 3 K127 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Ventus S1 Evo 3 K127 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 712 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus S1 Evo 3 K127 |
| Däckbeteckning | 325/25-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 325 mm |
| Profil | 81 mm |
| Profilprocent | 25% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 325/25-R21.
Sommardäcket Ventus S1 Evo 3 K127 har en däckbeteckning som är 325/25-R20. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . Ventus S1 Evo K107 har däckbeteckningen 325/25-R20.
SportContact 6 är ett sommardäck med däckmärkningen 325/25-R21.