Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 175/70-R13 till din bil. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för Solar - 4S.
Solar - 4S passar på fälgar med en diameter på 13". åretruntdäcket Solar - 4S har en bredd som är 175 mm och en däcksida med en höjd på cirka 123 mm (70% av däckets bredd). Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Komplettera Solar - 4S med matchande 13"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 513 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 175/70-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 82 |
| EAN | 8605068730825 |
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 175/70-R13.
åretruntdäcket Solus 4S HA31 har en däckbeteckning som är 175/70-R13. Däcket kommer från .
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Solar - 4S. Däcket har däckbeteckningen 175/65-R14.
åretruntdäck med däckbeteckningen 175/65-R14 och modellnamnet Solar - 4S.