Solar - 4S har en däckbeteckning som lyder 175/65-R14. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för Solar - 4S.
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 14". Däcket har en bredd på 175 mm och en profil på cirka 114 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Solar - 4S klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Solar - 4S då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 553 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 175/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 82 |
| EAN | 8605068730870 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Solar - 4S. Däcket har däckbeteckningen 175/65-R14.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 175/70-R13.
Solar - 4S - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 175/70-R13.
Solar Van - 4S - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 175/65-R14.