Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 185/65-R14 till din bil kan detta däck från vara något för dig. EcoWing ES31 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
EcoWing ES31 är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 14". Detta däck har en bredd på 185 mm och har en profil som är ungefär 120 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på H är EcoWing ES31 ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 14"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 807 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoWing ES31 |
| Däckbeteckning | 185/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 8808956258566 |
Sommardäck från med modellnamnet EcoWing ES31 och däckbeteckningen 185/65-R14.
Ett sommardäck från . EcoWing ES31 har däckbeteckningen 185/60-R16.
Sommardäcket EcoWing ES31 från med däckbeteckningen 185/65-R14.
Sommardäck med däckbeteckningen 185/55-R14 och modellnamnet EcoWing ES31.