Snow Viva SV-1 är ett däck från som har däckbeteckningen 195/60-R15. har valt att kalla denna modell av vinterdäck för Snow Viva SV-1.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 15". Med vinterdäcket Snow Viva SV-1 får du ett däck som är 195 mm brett och har en profil på 117 mm. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 15"-fälgar till Snow Viva SV-1.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 417 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Snow Viva SV-1 |
| Däckbeteckning | 195/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 4712487534935 |
Vinterdäck från med modellnamnet Snow Viva SV-1 och däckbeteckningen 195/55-R15.
Vinterdäcket Snow Viva SV-1 från med däckbeteckningen 175/60-R15.
Snow Viva SV-1 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 235/60-R16.
Vinterdäck från med modellnamnet Snow Viva SV-1 och däckbeteckningen 165/60-R14.