Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 205/40-R17. Detta -däck är av modellen Blue Response TG.
Detta sommardäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck är 205 mm brett och har samtidigt en profil på 82 mm. Profilen motsvarar 40% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till Blue Response TG.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 282 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 205/40-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
| EAN | 4250427443133 |
Sommardäck med däckbeteckningen 205/50-R17 och modellnamnet Blue Response TG.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 205/45-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 205/55-R17.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 205/55-R17. Däcket kommer från .