Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 205/55-R17. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 17". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 113 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Blue Response TG har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 707 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 205/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4250427443164 |
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 205/65-R16.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 205/55-R17. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 215/45-R20 och modellnamnet Blue Response TG.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 205/55-R16. Däcket kommer från .