Detta sommardäck från har däckmärkningen 205/65-R16. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för Blue Response TG.
Detta sommardäck från passar på 16"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck har en bredd på 205 mm och har en profil som är ungefär 133 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Blue Response TG klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Komplettera Blue Response TG med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 507 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 205/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4250427443058 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 205/55-R17.
Sommardäck med däckbeteckningen 215/45-R20 och modellnamnet Blue Response TG.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 205/55-R16. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 205/60-R16.