Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 215/45-R20. Blue Response TG är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Blue Response TG är ett sommardäck med diametern 20". Detta däck har en bredd på 215 mm och har en profil som är ungefär 97 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Blue Response TG har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 403 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 97 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4250427443775 |
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 205/65-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 205/55-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/45-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/45-R17.