Blue Response TG är ett däck från som har däckbeteckningen 215/45-R18. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Blue Response TG är ett sommardäck med en diameter på 18". Sommardäcket är 215 mm brett med en profil på 97 mm. Hastighetsindex W som Blue Response TG har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Blue Response TG. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 707 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 97 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
| EAN | 4250427443416 |
Sommardäck med däckbeteckningen 215/45-R20 och modellnamnet Blue Response TG.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/45-R17.
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 215/45-R16.
Ett sommardäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/40-R18.